Opleiding gedragstrainer paard

Jaaropleiding (8 dagen)

De opleiding start in het najaar van 2025. Alle lesdagen vinden plaats op onze locatie in Geesteren, Overijssel.
Bij inschrijving ontvang je het volledige rooster en de praktische details.

Bij inschrijving ontvang je het volledige rooster en de praktische details.

Begrijp en begeleid paarden met kennis en respect

Deze jaaropleiding is ontworpen voor iedereen die de communicatie en het gedrag van paarden beter wil begrijpen.

Wat leer je?

De opleiding bestaat uit acht intensieve lesdagen verspreid over een jaar. Onderwerpen die aan bod komen zijn onder andere:

  • De leertheorie en verschillende vormen van conditionering (klassiek, operant)
  • Herkennen van natuurlijk versus aangeleerd gedrag
  • Omgaan met angst, weerstand en vluchtgedrag
  • Oplossen van probleemgedrag zoals: trailerladen, hoefsmidproblemen, angst voor aanraking, niet stil kunnen staan, agressie of bevriezing
  • Lichaamstaal en stresssignalen van het paard leren lezen
  • Een gedragsanalyse maken en een veranderplan opstellen
  • Werken met verschillende technieken: positieve bekrachtiging, druk/release, clickertraining, grondwerk, presuur
  • Begeleiding van paardeneigenaren in het veranderproces

Je werkt in een kleine groep met veel ruimte voor persoonlijke begeleiding. De dagen zijn praktijkgericht, maar worden stevig onderbouwd met theorie en recente inzichten.

201a3368
201a3341

Werken volgens de principes van ISES

Tijdens deze opleiding werken we vanuit de 10 trainingsprincipes van de International Society for Equitation Science (ISES). Deze principes helpen je:

  • Effectiever en eerlijker te trainen
  • Gedrag en leerprocessen van paarden te begrijpen
  • Stress en onbegrip bij het paard te verminderen
  • Training af te stemmen op wat het paard werkelijk laat zien

Wil je hier alvast meer over weten? Kijk dan op: www.equitationscience.com

Je mag je eigen paard meenemen

Je hoeft geen gedragsproblemen met je paard te hebben om mee te doen. Het doel van deze opleiding is vooral om paarden beter te leren begrijpen. Veel deelnemers nemen hun eigen paard mee om hun vaardigheden in grondwerk, communicatie en gedragsherkenning te verdiepen. Ook is er veel ruimte voor het leren observeren van andere paarden en situaties.

Wat zit er inbegrepen in de training?

Deze jaaropleiding is ontworpen voor iedereen die de communicatie en het gedrag van paarden beter wil begrijpen. Of je nu je eigen paard beter wilt begeleiden of anderen professioneel wilt ondersteunen, deze opleiding biedt de kennis en vaardigheden die je nodig hebt.

Je leert gedrag herkennen, duiden en veranderen op een manier die het welzijn van het paard centraal stelt. Je ontwikkelt je tot gedragsdeskundigegedragstherapeut of gedragsinstructeur, met een brede blik op paard én mens.

Zorg dat je nieuwsgierigheid en leergierigheid meebrengt naar deze opleiding – de rest regelen wij. Tijdens acht intensieve lesdagen, verspreid over een jaar, duiken we samen diep in de wereld van paardengedrag. Je krijgt toegang tot alle materialen die je nodig hebt, inclusief een rijk gevulde reader, ondersteunende lesmaterialen én toegang tot onze online leeromgeving.

Tijdsduur & programma

De jaaropleiding bestaat uit 8 lesdagen verspreid over 12 maanden.

Tijdens deze dagen leer je gedrag herkennen, duiden en veranderen op een manier die het welzijn van het paard centraal stelt. Je ontwikkelt je tot gedragsdeskundigegedragstherapeut of gedragsinstructeur, met een brede blik op paard én mens.

Kosten

De opleiding bedraagt €1950,- excl. btw

Inclusief lesmateriaal, lunch, begeleiding van ervaren gedragsdeskundigen, feedback op praktijkopdrachten én de mogelijkheid je eigen paard mee te nemen (in overleg).

“Ik mocht meedenken bij het ontstaan van deze opleiding en vond het bijzonder hoe theorie en praktijk samenkomen. Deze aanpak verdient echt een plek in het opleidingslandschap.”

201a0410

Tom

Paardencoach

“Ik dacht dat ik al veel wist van paarden, maar tijdens het meedenken in de ontwikkeling van deze opleiding veranderde mijn hele manier van kijken. Zoveel inzicht, en altijd met respect voor het paard.”

img 3647.jpg

Marieke

Paardeneigenaar

Een boost voor je eigen ontwikkeling.

Een stevige basis voor je eigen bedrijf.

Een unieke kans om verschil te maken.

Leren op jouw manier

We behandelen onder andere leertheorie, gedragsanalyse, het herkennen en veranderen van ongewenst gedrag, lichaamstaal, en het begeleiden van paardeneigenaren. Je werkt in een kleine groep met veel persoonlijke aandacht en praktijkgerichte lessen, stevig ondersteund door actuele theorie en wetenschappelijke inzichten.

Na afloop van de opleiding beschik jij over de kennis én vaardigheden om paardengedrag professioneel te begeleiden en eigenaren te ondersteunen in het veranderproces. En het mooie is: je kunt alles op je eigen tempo terugkijken in onze e-learning, zodat je het geleerde steeds weer kunt verdiepen.

paardencoaching met kinderen 2
paardencoaching met kinderen3

Deze opleiding past helemaal bij jou als je…

u003csvg aria-hidden=u0022trueu0022 focusable=u0022falseu0022 data-prefix=u0022fasu0022 data-icon=u0022checku0022 class=u0022svg-inlineu002du002dfa fa-check fa-w-16u0022 role=u0022imgu0022 xmlns=u0022http://www.w3.org/2000/svgu0022 viewBox=u00220 0 512 512u0022u003eu003cpath fill=u0022currentColoru0022 d=u0022M173.898 439.404l-166.4-166.4c-9.997-9.997-9.997-26.206 0-36.204l36.203-36.204c9.997-9.998 26.207-9.998 36.204 0L192 312.69 432.095 72.596c9.997-9.997 26.207-9.997 36.204 0l36.203 36.204c9.997 9.997 9.997 26.206 0 36.204l-294.4 294.401c-9.998 9.997-26.207 9.997-36.204-.001zu0022u003eu003c/pathu003eu003c/svgu003e
  • *Als paardeneigenaar je eigen paard beter wil leren begrijpen en begeleiden
  • *Als coach of instructeur gedragsproblemen wil leren aanpakken
  • *Als professional gedragsdeskundige wil worden en je wil laten inhuren om paard en eigenaar te begeleiden

    *Je hoeft geen voorkennis van gedragstherapie te hebben, maar wel de motivatie om met een open blik te leren kijken.

Interesse in de opleiding?

Laat jouw gegevens achter en we nemen contact met jou op om alle mogelijkheden te bespreken.

Opleiding gedragstrainer paard